פורום פעימה

הודעת מקור 26/10/2013 22:29:09
איך יודעים?  יעל לי
שלום שוב לקח לי זמן לענות, ולגבור על התחושה הלא נוחה שהרגשתי בעקבות חילופי הדברים הקודמים. בסך הכל אני מנסה לעשות משהו מתוך כוונה טובה, גם אם זה אולי לא מספיק טוב... גם הפורום הזה, שמתקיים בארץ, לא חף מתגובות שיש בהן תוקפנות ושנאה. אין לי באמת מושג על מה, ועל כל מקרה אני מודה שהעוצמה קצת זיעזעה אותי. אני מניחה שהתשובה שנתתי לך היתה יכולה להיות מפורשת יותר, ואולי ברורה יותר: השאלות ששאלת הן שאלות כלליות מאד, שאלות קיומיות שעולות בדרך כלל בטיפול, התשובות להן הן מאד אינדיבידואליות, ודורשות חקירה אישית מעמיקה. אישית שלוקחת בחשבון את הביוגרפיה האישית, האישיות הספציפית והנסיבות האישיות היחודיות לכל אחד. אני סבורה שמי שהשאלות הללו מעסיקות אותה יכולה ליהנות מאד מתהליך הטיפול, ולהפיק ממנו לא מעט לחייה. אז כן, במובן זה נדמה לי שמתאים לך טיפול בתקופה זו אולי. גם בנסיון הנוכחי, השאלה כללית, בלי פרטים שיאפשרו התיחסות ספציפית: בדרך כלל אני מאמינה קטנה מאד ביצר הרס עצמי, בתכנון כשלונות וכו'. אני סבורה שברוב המקרים אנחנו פשוט מנסים לתקן בדרכים שלא מותאמות לנו, או נכונות לנו, ועל הדרך פוגשים את חויית הכשלון או הכאב שוב ושוב, ואז מנסים לתקן שוב וחוזר חלילה. מה אנחנו מנסים לתקן שם? על מה אנחנו לא מוכנים (וצריכים) לוותר? מה אוחז בנו שם, באותו שביל שוב ושוב? אלו קצות חוט לשאלות שיכולות להישאל. ו... יופי שניסית שוב. נחמד לפגוש כוונות טובות גם בצד השני.

התגובה שלך

שם:
  נושא:
תוכן הודעה:

XNET תכנות וביצוע   |   eastbell עיצוב ותכנון