קבוצת נשים העוסקת במיניות וביחסים עם הגוף

אנחנו וגופנו: סיפור של אהבה שנאה. אנחנו חיות בתוך הגוף, ומנהלות אתו מו"מ מורכב ומפותל, הכולל סוגיות של מיניות, מראה, אוכל ולעתים גם חומרים כימיים, וכל זה כדי למצוא את הדרך לחיות אתו . לעתים בשלום, לעתים בדטאנט, לעתים במלחמה עמוסת קרבות.


 

עד כמה גופך ואת ביחסים טובים? האם הוא נעים וגומל על יחס מכבד? האם הוא מוצא חן בעיניך? האם את מוכנה לפגוש אותו במראה, או שאחרי המקלחת את ממהרת להתלבש? האם את יכולה לתת לגוף להיות פתוח ונושם, וללב להיות פועם וחי, וליהנות מן התנועה, מן המיניות? האם נסגרנו בשלב מסוים בחיינו, כהגנה מפני כאב? עד כמה אנחנו עסוקות בהשוואות לאחרות, או שיכולות להרגיש בבית בתוך הגוף שלנו בדיוק כמו שהוא?

 עד כמה לגוף שלי מותר להיות מיני? רזה? מלא? רך? האם את מוצאת את עצמך אוכלת ועוטה על עצמך שכבות מגוננות של שומן, שמחביאות ומרחיקות את הנשיות? או שאת מרעיבה אותו; מחנכת אותו; עד כמה מותר לגוף שלנו להיות רך, עגול, נזקק ונכנע? ולחילופין חזק ותובע? האם ההנאה ממין, ורמת החשק המיני הן מה שהן יכולות להיות? בגוף חי, נושם ופתוח?

אנחנו חיות בתוך הגוף שלנו. זה הגורל שלנו, ואולי גם הגאולה שלנו, לחיות בתוכו ולהחיות אותו. 

נשים רבות חיות בתחושה שמין זה משהו שהן פוגשות כשהן לא עייפות או טרודות מדי; חלק בתוכן  שמחכה לשעת כושר, מגיח לרגע - בגירסה מוחלשת ממה שיכול להיות - רק כדי לחזור לשממון השיגרה והסטרס של החיים. נשים שלא נמצאות בקשר קבוע לעתים מתוסכלות, או אף מוותרות על סיפוק הצורך המיני, או שהוא לכאורה נעלם. האם שווה לי להשקיע בעצמי ובקשר עם הגוף שלי? אם התשובה שלך היא "כן", קבוצת העבודה הזאת יכולה להתאים לך. 


 


יעל לי, פסיכולוגית,  M.A. בפסיכולוגיה קלינית (אוניברסיטת ת"א). מתמחה באנליזה ביואנרגטית, פותחת קבוצה חדשה לנשים, המשלב חלקים תיאורטיים עם עבודה גופנית, בו נחקור את הקשר האמיתי עם הגוף שלנו, ונטפל בנושאים כמו: מיניות, תחושות גופניות, חשק מיני, אכילה, צרכים והתמכרויות, השמנה והעמקת ההבנה והתקשורת עם הגוף.
במפגשי הקבוצה נחקור את היחסים עם הגוף ואת ההקשרים שלהם:

יחסי עם גופי; שריון גופני -איך התפתח ולשם מה, ואיך מרפאים אותו; חשק מיני; מיניות וקשר רגשי – תלות או קיום הדדי; יחסים עם הגוף ועם אוכל; הקשבה לגוף: מה הגוף מנסה להגיד לנו ואנו איננו שומעות?

 

במפגשים ישולבו חלקים דידקטיים – תיאורטיים, עם עבודה גופנית אנרגטית הלקוחה מן הפרקטיקות: אנליזה ביואנרגטית, Somatic Experiencing ויוגה.


 
 הקבוצה מומלצת לנשים המעוניינות לתקשר עם הגוף שלהן, וגם למטפלות המעוניינות להרחיב את הבנתן ויכולתן לעבוד עם מטופלות. אין מדובר בקורס הכשרה אלא במסגרת בה המשתתפות פוגשות את גופן ולומדות את השפה שבה הגוף מדבר, ואת האפשרות לחיות אתו בשלום, מתוך הקשבה ועבודה עם טראומות עבר שיצרו את השריון הגופני-נפשי. 

 


 
עוד על הגישה במאמר 

 "מיניות נשית "

מעט (מאד) על אנליזה ביואנרגטית: 

אנליזה ביואנרגטית הינה גישה פסיכותרפויטית המעוגנת בתיאוריה הפסיכואנליטית, על פיה הגוף והנפש הינם חלק מאחדות תפקודית. על פי גישה זו ה"אני" הינו גופני-מיני, ומיניות היא ליבה של התנועה והחיות האנושית. במהלך ההתפתחות נבנה "שריון" גופני, המגביל את התנועה והחיות. העבודה הטיפולית עובדת עם השריון, על ידי ניתוח מילולי ותרגילים גופניים.  עוד על אנליזה ביואנרגטית 

עדויות


"בשבועות ספורים קרה לי מה שלא קרה בטיפול פסיכולוגי, מהר מאד, ועמוק מאד נגעתי בדברים הכי חשובים ששנים נסיתי לטפל בהם".


"לא רציתי ללכת לטיפול, יש דברים שלא רציתי לגעת בהם, זה כואב מדי. אבל כאן קרו לי דברים מדהימים".


"לא האמנתי כמה הגוף שלי אגר במשך השנים, כאבים ובעיות גופניות שפשוט נפתרות עכשיו. איזה חופש".

"לא שיניתי את עורי, הגוף שלי לא עבר שינויים גדולים למראה, אבל החיים שלי בתוכו יותר טובים"


 פרטים טכניים:

הקבוצה תיפתח בתל אביב, ליד האוניברסיטה, בימי חמישי ב-18.

הקורס עוסק במיניות נשית וביחסי אשה וגופה, וכדי ליצור מרחב מוגן ובטוח, הוא מיועד לנשים בלבד. 

מועמדות לקבוצה יתבקשו למלא שאלון התאמה קצר ושיחה עם המנחה, כדי לוודא התאמה.

 

מספר המקומות מוגבל וההשתתפות מותנית בראיון קבלה
 


  

לטפל - קבוצות עבודה למטפלים
 
לפני הכול לטפל זה להיות, כאדם, בקשר אם האדם שאיתו אנו עובדים. וכדי להיות באמת בקשר ולהבין את הזולת שמולי, אני צריך ראשית דבר לדעת את עצמי.
קבוצה מונחית של עמיתים היא המקום הטוב ביותר לפתח את ההבנה של מהות הקשר הטיפולי. ניפגש ונציג מקרים של מטופלים עמם אנחנו עובדים (תוך שמירה על אנונימיות וכללי אתיקה השאובים מן הפסיכלוגיה הקלינית).


נתלבט, נחשוב יחד, ניחשף לגישות וכוונים שונים, נחווה בעצמנו את התפתחות הקשרים בקבוצה, ובעיקר נלמד: על עצמנו כמטפלים, על יחסי מטפל מטופל, ועל טיפול במקרים שונים. כי כל מקרה הוא לגופו, אך את היכולת שלנו לטפל ניתן לשכלל, לפתח, להרחיב ולהכליל.
קבוצות למטפלים (ע"פ אחידות של דיסציפלינה: פסיכולוגים; מטפלים גוף-נפש; מטפלים בהבעה ויצירה) נפגשות ברמת אביב, בדיאלוג עם הגישות הטיפוליות של חברי הקבוצה. 
כדאי לקרוא את המאמרים העוסקים בנושא:

 


תירגול אנליזה ביואנרגטית עם יעל לי

לכל מי שמעונין לחקור את הקשר בין הגוף לנפש, דרך עבודה גופנית מודרכת. התרגול כולל עבודה גופנית מאומצת ורכה גם יחד, ומיועד לגלות את התנועה הטבעית של המשתתפים. התרגולים מתקיימים בקבוצה, וכוללים תירגול גופני (מעולם האנליזה הביואנרגטית, התנועה, היוגה, ואמנויות הלחימה) עם התיחסות רגשית כללית-עקרונית. במהלך התירגול עשויים לעלות חמרים, זכרונות ותחושות אישיים משמעותיים, ועל כן הוא מומלץ למי שנמצא בתהליך של צמיחה והתבוננות. בתירגול אין מקום לעיבוד אישי -מילולי או אחר - של חמרים רגשיים המתעוררים. אנחנו ממליצים לשלב את התירגול עם תהליך של טיפול או יעוץ, כדי לעבד את התכנים שעולים במהלך התירגול.

Created by XNET | eastbell עיצוב ותכנון
כל הזכויות שמורות לפעימה 2019